Çelik Sac Yüzeyli Perde Kalıp Sistemi

Çelik Sac Perde - Kalıp-Kolon

Sac yüzeyli ve plywood yüzeyli olmak üzere iki tip modüler kalıp üretilmektedir. Modüler sistem kalıplar el ile yada istenirse paneller birbirine monte edilerek vinçle taşınabilir. Pim, kama ve kollu kilitten oluşan birleşim parçaları sayesinde pratik ve kullanışlı kalıp panelleri oluşturulmaktadır. Keresteye oranla %60 ekonomiktir. Dış ve iç köşe dönüşleri için standart ölçülerde elemanlar üretilmektedir. Standart 90’lık köşeler haricinde farklı açılarda ve ayarlanabilir köşe elemanları da üretilmektedir. Askerler iki panel arasında destek ve ankrajlama görevi görürler. Aynı zamanda kalıpların tırmandırılmasında da taşıyıcılık yapmaktadır. Asker kullanıldığında karşı kalıpla bağlantı akrajı asker üzerindeki delikler vasıtasıyla yapıldığından panellerin delinmesi önlenmiş olur. Kamalı panoların yüzeyi 3 mm kalınlığında sacdan imal edilmektedir. Kenar bordürleri ise; 3 mm sacdan 8 cm eninde, üzerinde 5 cm ara ile kama delikleri bulunmaktadır. Panonun büyüklüğüne bağlı olarak birkaç sıra destekleme kuşağı konulmaktadır. Projeye uygun özel üretim oluşturularak seri montaj ve demontaj sağlanabilmektedir. Pimli pano kalıplar; kenar ve orta destek sacları 5 mm, yüzey sacı 3 mm kalınlığında imal edilmektedir. Kenar bordürleri 6 cm eninde olup 5 cm ara ile pim delikleri mevcuttur.

Uygulama Alanları

80 kN/m² beton basıncına göre dizayn edilmiştir. Ön montaj gerektirmez, malzeme şantiyeye geldiği andan itibaren kullanıma hazırdır. Panel çerçevesini oluşturan “özel profiller”, panellere mukavemet katmakta ve panellerin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Özel çerçeve profili ve özel kilitleme sistemi panellerin her hangi bir noktada birleştirilmesine olanak tanır, çerçeve üzerindeki deliklerin birbirini karşılaması ihtiyacını ortadan kaldırır. 3 m yükseklik için 3 sıra ankraj mili yeterlidir.

Panel birleşimleri için az sayıda kilit yeterli olmaktadır. Bu da kalıp kurum ve söküm işçilik sürelerini kısaltmaktadır. Çerçeve profilinin üzerindeki yuva plywoodun oturması için bir yüzey oluşturmaktadır ve plywoodu çepeçevre sararak plywoodun kenarlarını darbelerden korumaktadır. Panellerde 21 mm kalınlığında plywood kullanılmaktadır.

Panel Genişliği:   30cm – 60cm – 75cm – 90cm – 120cm
Panel Boyu:   120cm – 300cm – 330cm
Durum:   0 ve 2. El
Projenize Göre Çözümleme Yapılır 

İLETİŞİME GEÇEREK DAHA FAZLA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.