Tek Yüzeyli Perde Destekleme Sistemi

Tek Yüzeyli Perde Destekleme Sistemi

Perdenin iki yüzeyine perde kalıp kurulumunun mümkün olmadığı, perde duvarı kalınlığının ankraj mili kullanılamayacak kadar çok olduğu ve ankraj kullanımının uygun olmadığı durumlarda kullanılan bir sistemdir. Bu sistemde kalıba gelen beton basıncı, yük payandaları vasıtası ile, perde duvarının zemin kısmında daha önceden beton içerisine bırakılmış olan kalıcı ankrajlara iletilmektedir. Perde duvarının yüksekliğine göre kullanılacak olan tek yüzeyli destek kalıp sistemi değişkenlik gösterir. Barajlar, istinat duvarları, izolasyonlu perde duvarlar kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir. Perdelerin çift yüzeylerinin kalıplanamadığı durumlarda kullanılırlar.

Uygulama Alanları

H20 Perde Kalıp sistemi, beton gören yüzeylerde kullanılan plywood ve destek olarak kullanılan ahşap kirişlerin kombinasyonundan oluşan bir kalıp sistemidir. Plywood, H20 ahşap kirişler,yatay takviye elemanı kuşaklar,payandalar ve kalıbın karşılıklı tutulmasını sağlayan tij elemanları olmak üzere 5 ana elemandan oluşmaktadır.  Çok basit parçalardan oluşan bu perde kalıp sistemi, hem inşaat sahasında verdiği randıman hem de sağladığı kullanım kolaylığı ile tercih edilmektedir. Bir vinç yardımı ile taşınılıp yer değiştirilen bu kalıp sistemi büyük yüzeyleri bir parçada oluşturmamızı sağladığı için çok düzgün beton yüzeyleri elde etmemize olanak vermektedir. Ölçü çeşitliliğinin fazla olması farklı projelerde ve ölçülerde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. H20 Perde Kalıp Sistemi, özellikle alışveriş merkezleri,kapalı otoparklar,hastaneler, okullar,iş yerleri, konutlar, fabrikalar, köprüler, hava alanları, metro istasyonları ve bunlara benzer ölçü çeşitliliği olan tüm yapılarda son derece kullanışlı ve ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir.

NERU H20 perde kalıplarının, kurulumunun kolay olması,kalıp yüzeyi bozulmadan çok fazla tekrar imkanı vermesi ve buna bağlı olarak ekonomik açıdan uygun olmasıyla inşaat alanında tercih edilmektedir.

İstinat duvarları, Endüstriyel yapılar, Konutlar

İLETİŞİME GEÇEREK DAHA FAZLA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.